Toimintamme muuttuu syksyn alkaessa ja pyrimme tarjoamaan voimistelua vieläkin monipuolisemmin ja useammassa eri ryhmässä.

UUTENA HARRASTEKILPARYHMÄT

Harrastekilparyhmät harjoittelevat kaksi – kolme kertaa viikossa ja näihin ryhmiin valitut lapset ja nuoret voivat joko vain harrastaa telinevoimistelua tai myös kilpailla. Ryhmään sitoudutaan 9 – 9,5 kk:n ajaksi.

Harrasteryhmissä harjoittelu ei ole niin tavoitteellista kuin kilparyhmissä, mutta ryhmissä käydään läpi voimistelumerkkejä ja kilpailusarjoja, mikä puolestaan mahdollistaa kilpailuihin osallistumisen. Mikäli lapsi haluaa kilpailla hänelle tulee ostaa Voimisteluliiton kilpailulisenssi. Harrastusta varten lapsella tulee olla voimassa oleva tapaturmavakuutus, joka kattaa mahdollisesti myös kilpailutoiminnan. Tästä ryhmästä voi hakea myös kilparyhmään.

Opaalit esikilparyhmä (eri ikäisiä voimistelijoita, tästä voi hakea kilparyhmiin)

 • treenit 3x/ vko
 • hinta 35 e/ kk x9,5 kk = 332, 50 e/ kausi ( kevät ja syksy)
 • ryhmään otetaan 15 voimistelijaa

Ametistit ( 7 – 10 v.) → tästä ryhmästä voit hakea esikilpa- ja kilparyhmään

 • treenit 2 x / vko
 • hinta 30e/ kk x 9 kk = 270 e/ kausi ( kevät ja syksy)
 • ryhmään otetaan 15 voimistelijaa

Beryllit ( yli 10 v.) → tästä ryhmästä voit hakea esikilpa- ja kilparyhmään

 • treenit 2 x / vko
 • hinta 30 e/ kk x9 kk = 270 e/ kausi ( kevät ja syksy)
 • ryhmään otetaan 15 voimistelijaa

Poikien harrastekilparyhmä

 • treenit 2x/ vko
 • hinta 30 e/ kk x9 kk = 270 e/ kausi ( kevät ja syksy)
 • ryhmään otetaan 15 voimistelijaa

Ryhmät perustetaan mikäli niissä on vähintään 10 voimistelijaa.

Jaa somessa: